Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Ankara - YenimahalleAnkara - Yenimahalle
DHMİ SPOR KULÜBÜ 1985DHMİ SPOR KULÜBÜ 1985
wwwwww
.dhmispor..dhmispor.
orgorg
Takip Edin Takip Edin


Eklenti Kur
Radyo Radyo

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
İletişimİletişim Formu Formuinfo@dhmispor.org

Çeşitli Bilgiler Çeşitli Bilgiler

Linkler Linkler

(DHMİ) GENEL MÜDÜRÜMÜZ SN. ORHAN BİRDAL

(DHMİ) Genel Müdürümüz Sn. Orhan Birdal


defa gösterilmiştir
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Çanakkale Havalimanında yıl bakım onarım, genişletme ve uzatma çalışmalarının başladığını, bu nedenle havalimanının yıl sonuna kadar bakıma alındığını bildirdi
PİSTTE UZATMA VE GENİŞLETME ÇALIŞMASI YAPILIYOR(23.03.2013 - 31.03.2013)

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Çanakkale Havalimanında yıl bakım onarım, genişletme ve uzatma çalışmalarının başladığını, bu nedenle havalimanının yıl sonuna kadar bakıma alındığını bildirdi.

Birdal, yaptığı açıklamada, 1995 yılında hizmete giren, şehir merkezine 5 kilometre mesafede ve sivil-askeri ortak hizmet veren Çanakkale Havalimanı`nın, 1.200 metrekarelik kapalı alan ve 450 bin yolcu/yıl kapasiteli terminal binası, 1800x30 metre ebadında beton kaplı bir pist, 3 uçak park yeri olan beton kaplama apron ve taksirut ile 95 araç kapasiteli otoparkının bulunduğunu söyledi.

Havalimanında seyrüsefer hizmetlerinin 1 adet VHF frekansı çalışan çok yönlü radyo seyrüsefer istikamet cihazı, 1 adet mesafe ölçme cihazı ile verildiğini anlatan Birdal, "Çanakkale Havalimanı`nda, son 10 yılda uçak trafiği yüzde 408, yolcu trafiği ise yüzde 22.205 gibi rekor bir artış gösterdi. 2012 yılı Ocak ayına göre 2013 yılının Ocak ayında uçak trafiği ise yüzde 41 arttı" diye konuştu.

Tamamlanan yatırımlar

Çanakkale Havalimanı`na ILS altyapısı, çevre güvenlik yolu, emniyet tel örgüsü, çevre aydınlatma sisteminin yapıldığını ifade eden Birdal, itfaiye binası, terminal binası ekleri ve VİP binası tadilatlarının yapıldığını kaydetti.

Yeni ARFF (Uçak Kaza Kırım ve Yangınla Mücadele) ünitesinin geçen yıl tamamlandığını anımsatan Birdal, Çanakkale Havalimanı`na kuvvet santrali yapımı işinin ise devam ettiğini söyledi.

Çanakkale Havalimanı`nda 25 Temmuz 2012 tarihinde ihalesi yapılan pist uzatılması, genişletilmesi ve PAT sahaları onarımı işinin sözleşmeye göre 27 Nisan 2014 tarihinde bitirilmesinin planlandığını anlatan Birdal, "Çanakkale Havalimanı pistinde çalışma devam ediyor. Pist, 18 Mart törenlerinin ardından 20 Mart`tan yıl sonuna kadar bakıma alınacak. Bu süre içinde pistin bakım onarım, genişletme ve uzatma çalışmaları yapılacak" dedi.

"Engelsiz Havaalanı Kuruluşu Belgesine sahip"

Çanakkale Havalimanı`na İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara istikametine Anadolujet ve BoraJet tarafından tarifeli seferler düzenlendiğini kaydeden Birdal, Çanakkale Havalimanı`nın geçen yıl Yeşil Havalimanı kuruluş sertifika başvurusunda bulunulduğunu, 7 Şubat 2013 tarihinde de Engelsiz Havaalanı Kuruluşu Belgesi aldığını sözlerine ekledi.

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0156

© 2012 dhmispor.org
Dhmi Spor Kulübü Derneği Web Portalı http://www.dhmispor.org

Tam Ekran